Zsiday Viktor: Magyarország nincs kellőképpen felkészülve egy gazdasági válságra
A befektetési szakember szerint több évi komoly fellendülés után a magyar költségvetésnek már egyensúlyban kellene lennie.
A befektetési szakember szerint több évi komoly fellendülés után a magyar költségvetésnek már egyensúlyban kellene lennie.
Az Egyesült Államoktól Nagy-Britanniáig húzódnak a kockázatok.
Önkényes törvényalkotással és függőségi viszonyok kialakításával tartja össze rendszerét Orbán Viktor kormányfő, akinek kiérlelt ideológiája ellenére sem új gazdasági elitet, sem erős középosztályt nem sikerült összekovácsolnia az elmúlt nyolc évben.
Gazdasági fejlettségét tekintve Magyarország 1938-ban volt a legközelebb Ausztriához, most pedig lassabban közeledik hozzá, mint regionális riválisai – mondta a Pénzügykutatási Intézet alapításának 50. évfordulóján szervezett konferencián Surányi György egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke.
Áfamentes meccsbelépő, Fidesz-közeli magánegészségügy, unióbarát Orbán Viktor egy Malév-gép fedélzetén: kíváncsiak voltunk, mit hozhat 2018 Magyarországnak, tehát belenéztünk egy jósgömbbe. Persze, mint minden jósgömb, ez is tévedhet, de talán nem túl nagyot.
Önmagában a hitelbőség kétségtelenül igazolja a kormány gazdaságpolitikáját, még akkor is, ha a kampányfogásnak is tekinthető pénzosztás komoly fejtörést okoz a bankoknak és az óvatosabb vállalkozóknak.
A magyar gazdaság száguld a többi kelet-közép-európai gazdasággal együtt. De vajon meddig jut el?
A gazdaság sokkal gyorsabban is haladhatna, csak ahhoz másban kellene hinnie a kormányzatnak. De akkor kevesebb közpénznek lehetne a közpénz jellegét egyik napról a másikra megszüntetni.
Szijjártó beindította a Putyin-látogatás előtti kommunikációs offenzívát: a Kommerszantban ítélte el az orosz embargót.
Magyarország 2008-ban, már Görögország előtt csődhelyzetbe került, és a kormányváltás után, hat év megfeszített munkával sikerült konszolidálni a gazdaságot – ezt mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a Financial Times londoni gazdasági napilap online kiadásának csütörtökön megjelent írásában, amelyből az MTI készített összefoglalót.
A társadalom legfelső 1%-a úgy manipulálja a verseny feltételeit, hogy elért pozícióikat senki ne veszélyeztesse. Vélemény.